top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den první Email
Neděle, 04 Srpen 2019 03:15

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 3. 8. 2019 (sobota)

 

A je to tu – den odjezdu na 3. běh letního soustředění! Pozor, pozor – začínámeJ.

V 10 hodin jsme se nalodili do busu a vyrazili směr Dol u Blatné. A protože se jedná o třetí běh, kde je věkové rozmezí účastníků 12-18 let, tak nebyly slzičky ani dotazy v buse „kdy už tam budem“J a vše proběhlo v poklidu.  Po příjezdu jsme si mohli vybrat číslo chatky, kde budeme spát a hned jsme se šli zabydlet. Následoval první nástup a seznámení s pravidly tábora. Bylo vyvěšeno „Desatero přikázání“ a šli jsme na oběd.

Byla gulášová polévka a bramborové knedlíky s masem. Po obědě jsme šli na polední klid a zabydleli jsme si své nové příbytky. Ve 13:45 byl nástup, kde jsme se dověděli, že půjdeme na odpolední „výšlap“ po okolí tábora. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Museli jsme si vylosovat každý jedno „postižení“ a na lístečku jsme se dozvěděli jak se toto postižení „projevuje“. Tak například „kariérista“ musí jít ve skupině vždy první, „posedlý minulostí“ musí chodit pozpátku, „workholik“ musí nosit batohy ostatním, „úmrtí v rodině“ musí si zout jednu botu,….

Vyrazili jsme tedy na cestu, každý dle svého omezeníJ. Zastavili jsme se v lese „U věží“ a tam jsme hledali obálku s úkolem, který vyžadoval spolupráci ve dvojicích, čtveřicích atd. Skupinky museli dle pokynů mít vždy na zemi jen určitý omezený počet končetin. Na závěr této hry nás zastihla bouřka (i kroupy) a tak jsme se chvíli schovávali, ale nakonec jsme vyběhli a utíkali do tábora. Tam jsme se osušili a za chvíli opět vysvitlo sluníčko.

Došli jsme si na svačinku (jogurt) a poté jsme vyrazili dál na trasu. Tentokrát jsme si již mohli vylosovat z „Pytlíku naděje“ a začít zachraňovat ostatní postižené dle pokynů na lístečku. Např. „kariérista“ se mohl zachránit tak, že zachránce se musel dostat před kariéristu a jít takto aspoň 3 minuty. Prozkoumali jsme tedy široké okolí tábora a snažili jsme se vždy zorientovat kde jsme a zapamatovat si „body zájmu“. Na dvou místech nás čekala ještě obálka s hrou a poté jsme už chvátali zpět na večeři.

Pochutnali jsme si na těstovinách se zeleným pestem a pak jsme si chvíli odpočinuli před večerním tréninkem. Monča se Štěpou nám „protáhly těla“ a tak jsme si pěkně hodinku v tělocvičně zatancovali. Večerní nástup proběhl klasicky před chatkou č. 18 a tentokrát nás čekala první scénka.

Objevil se Bůh a říkal, že se na ten chaos, který tady vládne, nedá koukatJ. A Tak rozhodl, že nás rozřadí do družin, abychom mohli spolupracovat a pomáhat si při hrách. Řekl nám, že v táboře najdeme indicie k rozřazení do družin. Dalo nám to trochu práci, ale nakonec jsme objevili 4 listiny s čísly a po chvilce studování jsme přišli na to, že jsou to naše data narození. Na nástup jsme za Bohem přišli tedy již rozdělení do družin. Pochválil nás a zeptal se, jestli víme téma celotáborové hry. Nejdříve jsme nevěděli, ale potom se ozval hlas z davu, že by to mohlo být „Stvoření světa“. Bůh nás pochválil, že jsme na to přišli a povolal 3 anděly, kteří nám předaly dary: sítě - na tvoření našeho „družinového obrazu“, mapy – pro lepší orientaci a morseovku – pro lepší dorozumívání. Na závěr nás Bůh pozval do salaše, kde jsme začali tvořit družinové sítě.

Dali jsme si i druhou večeři (chléb s křenovou pomazánkou). Večerní program končil ve 22 h a o půl hodiny později byla večerka. Zdálo by se, že tím skončil první táborový den, ale kdepak ....

V 0:45h vstoupili vedoucí do chatek, vzbudili nás a řekli, že nesmíme rozsvítit ani použít baterky a že máme vyjít před chatky. Protřeli jsme si oči, vylezli z vyhřáté postýlky a jen velmi neradi jsme se vypotáceli ven před chatky. Náhle se v záři reflektorů objevil Bůh, který držel v ruce „světlo“. Řekl nám, že je první den stvoření a že nám nese světlo. Řekl nám, abychom se převlekli, vyčistili si zuby a přišli na nástup. Tam jsme se dozvěděli, že světlo přineslo nový den a tudíž bude následovat běžný denní program.

Šli jsme do jídelny a skutečně jsme měli snídani (kakaové kuličky s mlékem) – někteří stále s nechápavým výrazem na tváři koukali kolem sebe, ale všichni si na snídani pochutnaliJ. Po snídani následoval trénink. Povinná výbavu tentokrát tvořila „čelovka“ a pití. Sešli jsme se na spodním hřišti za chatkami, JaniVi přinesla rádio a pěkně zhurta začala rozcvička. Cvičili jsme celkem 20 minut a nikomu už nebyla zimaJ.

Následující nástup nás informoval o hrách, které se odehrávaly v lese „U šišek“ a v úvozu „U kapličky“. Rozdělili jsme se tedy po týmech a vyrazili jsme. V lese jsme šli po provázku a hledali 6 obrázků, které jsme museli později u salaše překreslit. Druhá hra v úvozu spočívala v zapamatování si 10 čísel a zapisování jich na papír u kapličky. V úvozu jsme mohli jít po dvojicích. A po hře následovala volná zábava. A tak jsme se převlékli do plavek a vyrazili jsme „k vodě“J. Nezapomněli jsme se natřít opalovacím krémem, vzít si s sebou knížku, hry a také čelovkuJ. V průběhu odpočinku se objevil Bůh, který nás pochválil a zároveň nám přinesl světlo. Řekl, že oddělí den od noci. To, co probíhá nyní, bude noc a až vás znovu vzbudím, tak bude den. Jako poděkování nám předal týmová trika a také jsme se všichni zapsali do kroniky.

Celá tato akce skončila ve 3 hodiny ráno a tak jsme rychle zalezli do spacáku a ještě si chvíli do „skutečné snídaně“ pospali. První dobrodružství máme tedy za námi, tak snad se ráno vzbudíme a budeme mít energii na další den stvořeníJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+1/ # RE: Letní soustředění LS3-2019 - den prvníMíša 2019-08-04 05:16
Normálně brečím smíchy
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS3-2019 - den prvníMíša 2019-08-04 05:18
"Natřeli jsme se opalovacím krémem..." :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: RE: Letní soustředění LS3-2019 - den prvníKapr 2019-08-04 15:36
No samozřejmě... Dbáme, aby se děti nespálily 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # PozdravMíša Roudnická 2019-08-05 14:56
Zdravím všechny táborníky, jste skvělý a moc se u foteček bavím a čekám netrpělivě na další … :roll:
Přeji krásně týden plný zážitků a dobrodružství v Dolu :-)
P.S. a jeden velký pozdrav Kátě Roudnické
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.