top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den třetí Email
Pondělí, 05 Srpen 2019 23:15

ico informace Zpráva z třetího dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 5. 8. 2019 (pondělí)

 

Dnešní noc byla klidná, bez nočního buzení, i když někteří táborníci vedoucím nedůvěřovali a chtěli spát oblečeníJ. Pěkně jsme se vyspali a vedoucí nás budili až v 8h ráno. Začali jsme klasicky hygienou, snídaní a tréninkem. V 9h jsme už byli v tělocvičně a učili jsme se novou část choreografie. Po návratu z tréninku jsme se zastavili v „občerstvovací stanici“ a dali jsme svačinku.

Rychle jsme se převlékli a nachystali na dopolední program. Za chvíli se ozval zvuk naší „svolávací písničky“ a už jsme běželi na nástup. Čekalo nás tam překvapení v podobě milé návštěvy – JaniLiJ. Přišel pán Bůh a řekl nám, že je dnes 3. den stvoření a odemkl tak 3. pytlík, v kterém byla květina. Řekl, že tento den stvořil pevninu a vodstvo a také rostliny. Po chvilce přišel Marco Polo, cestovatel, který se plavil po oceánech do dalekých zemí. Děkoval Bohu za šťastné plavby a rozmlouval s ním.

Poté jsme se dozvěděli, že dopoledne budeme hrát následující hry: „Mořeplavci“, „Rostliny“ a ještě zábavné hry. Na stanovišti mořeplavců se tým rozdělil na polovinu a jedni museli lovit zprávy z bazénu a druzí je na břehu luštili. Po „rozšifrování“ zprávy běželi  - jak bylo napsáno – pro „mořeplavce“ (kterého představoval pingpongový míček) na šplhadla a pro „roury“ lezli na strom u bazénu. A když vše měli, utíkali na betonové hřiště. To byla první část hry „Mořeplavci“.

Na stanovišti „Rostliny“ probíhala klasická „poznávačka“. 36 rostlin bylo umístěno v hracím poli a z týmu běžel vždy jeden člen, který se snažil rostlinu poznat a zapsat jí do „sítě“ na správnou pozici. Byl stanoven časový limit pro celý tým – 15 minut.

A na třetím stanovišti byly 2 týmy, které si nejdříve zahráli hru „Vypij to“ neboli „Dodržování pitného režimu“J. Týmy stály naproti sobě a mezi sebou měly plechovky, které se snažily srážet. Kdo shodil, vybojoval pro tým chvilku času než protihráč plechovku znovu postavil, sebral míček, stoupnul si zpět na startovní čáru a zakřičel stop. Vyhrál tým, který měl dřív vypitou všechnu vodu, kterou měl do hryJ.

Poté jsme si ještě zahráli na „Básnická střeva“ a pomocí zakrývání řádků a posílání papírku vždy o jednoho dále jsme vytvářeli zajímavé básničky. Všichni jsme se na stanovištích prostřídali a pak hurá rovnou na oběd. Pochutnali jsme si na zeleninovém vývaru a na rajské omáčce s knedlíkem a masem. Poté jsme šli odpočívat na chatky a také si koupit nějakou dobrůtku do salaše.

Po 14h byl nástup se scénkou. Tentokrát herci ztvárnili další biblický příběh a sice „O Kainovi a Ábelovi“. Dost jsme se u toho nasmáli, jak policajt Erik vyšetřoval vražduJ. Nakonec nám Bůh řekl, že i my budeme odpoledne hledat zločince, abychom je mohli potrestat. V lese nad táborem bylo umístěno 40 obrázků „zločinců“ a v táboře visela na 6 místech nápověda, aby každý mohl popsat svého zločince a zapsat to do speciálního zapisovacího archu. Hru jsme hráli 2,5 hodiny a všichni stále běhali a makali, hlavně aby „pochytali“ všechny zločince.

K večeři jsme měli výbornou semlbábu. Pak už nás čekal večerní nástup s rozdáváním diplomů. Na závěr nástupu přišel i Bůh a přinesl nám dary – kelímek, řeřichu a vatu. To vše za krásné plnění dopoledního programu. Řekl nám ale, že musíme dokončit druhou část hry „Mořeplavci“, abychom získali ještě vodu. A tak jsme šli postupně každý tým na přemisťování “mořeplavce“ v potrubí. A pak jsme šly všechny týmy na spodní hřiště a zde proběhla vodní hra. Přehazování kelímků s vodou v časovém limitu. Byl to parádní souboj a nakonec vyhrál žlutý tým, pro který to byla první táborová výhra a tak měly velikou radost a tak samým štěstím polil svou vedoucí ŠtěpuJ. Pak už následovala jen druhá večeře, sprchování a večerka. Ve 22h už bylo v táboře ticho a klid. Tak dobrou a klidnou noc. 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+1/ # RE: Letní soustředění LS3-2019 - den třetíMíša 2019-08-07 06:05
Díky za další krásný den, jste skvělí.
Zdravíme veškeré božstvo i hříšníky.
Míša a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.