top
logo


Letní soustředění LS3-2022 - den první Email
Středa, 03 Srpen 2022 07:58

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 31. 7. 2022 (neděle)

 

A máme tu třetí běh letních soustředění! Je poslední červencový den a my jsme se sešli ráno v 9:30 u DL, abychom se vypravili za naším týdenním dobrodružstvím. Tentokrát přijel autobus a tak jsme vše naložili a vyrazili jsme přesně v 10 hodin dopoledne směr Dol. Když jsme ale projeli Sedlicí a neodbočili jsme na Mužetice, tak někteří znejistěli.

Jeli jsme pořád dál, až jsme přijeli do Blatné. U hřbitova autobus zastavil. Eliška nám řekla, že začínáme hru, ať si vezmeme, co uznáme za vhodné a vystoupíme si. A tak jsme si vzali batůžky a pití a opustili jsme autobus. Hned jak jsme vystoupili, tak autobus s vedoucími odjel a tak jsme jim jen zamávali. S námi zůstala Eliška a pak se objevil „voják“. Řekl nám, že se vrací z druhé světové války domů, že se vdává jeho jediná sestra. Dal nám mapu a řekl nám, že nám v určitý čas dá vždy 1 obálku se šifrou. Tu budeme moci luštit jen 10 minut a její obsah si musíme zapamatovat a sdělit ostatním. A tak jsme se zorientovali na mapě a vyrazili jsme. Naším prvním cílem byl hrad Buzice. Tam – podle mapy – končila i naše trasa.

Paní průvodkyně, kterou jsme chtěli „zatáhnout“ do naší hry, ale nevěděla o žádné „scénce“ a tak jsme pochopili, že si budeme muset poradit samy (zjistit kudy dál na Dol). Chvíli jsme tedy seděli před hradem a najednou přijelo auto s nápisem – „Pojízdná americká prodejna“ a "Řízek hauz" – byl to samozřejmě Kapr s Gabčou a přivezli nám oběd. Pochutnali jsme si na řízku s chlebem a na cestu jsme ještě dostali jablko se sušenkou a velkou láhev Magnesie.

Jíťa – voják – nám dala další šifru a hlavně nám pak předala i druhou část mapy. To už jsme se pomalu přestávali smát. Na této mapě byl další cíl na hoře Chlum (vzdálené 8km), ale hlavně jsme nepoznávali ani jedno místo nebo vesničku, která by byla u našeho tábora. No nic, sbalili jsme si věci a pokračovali jsme dál kolem rybníků, luk a polí, přes vesničky Pacelice a Škvořetice. Byla to krásná procházka, ale brzy se začínala dostavovat únava. Cestou jsme vyluštili 6 šifer a postupně jsme tak získali popis 6 postav.

Když jsme dorazili na horu Chlum – konečný bod, který byl zakreslený na mapě – tak jsme se zaradovali, protože jsme všichni poznali místo v lese (kterému říkáme JOHA) a už jsme věděli, že to máme do tábora kousek a ani jsme nepotřebovali třetí díl mapyJ. Jakou jsme měli radost, když jsme v 15:45 dorazili do tábora (po 4 a půl hodinové cestě) vám asi nemusíme ani říkatJ! A jelikož nám voják řekl hned na začátku, že jdeme na svatbu jeho sestry, tak o to víc jsme se těšili na svatební hostinu.

A skutečně, když jsme přišli, pozvala nás vojákovo rodina na hostinu. Stoly se prohýbaly pod množstvím jídla – meloun, perník, svatební koláčky, tyčinky, brambůrky…. Don Vito Corleone totiž vdával svou jedinou dceru – Connie. „Náš voják“ (zjistili jsme, že se jmenuje Michael) byl nejmladší syn Dona Corleone. Poznali jsme i další postavy a to díky šifrám a následné scénce v táboře. Na svatbě byl i nejstarší syn Dona, a sice Sonny. Také Tomy, nevlastní syn a právník v jedné osobě byl přítomen. A také se na svatbě objevil Johnny, kmotřenec Dona, který je slavný známý zpěvák. Zkrátka celá rodina byla pohromadě. Don nás vyzval k přípitku a tak jsme dostali „panáka“ lahodného moku s názvem VineaJ.

Poté se objevila Donova ochranka a my jsme z jedné šifry věděli, že se máme zeptat, kudy máme jít k Donovi na „slyšení“. Ochranka nás tam zavedla a Don se nás zeptal, o co žádáme. My jsme ho poprosili o přátelství a jestli můžeme patřit do jeho rodiny. Don souhlasil a na důkaz spříznění nám dal tetování. Pak přišel Tomy, že když patříme do rodiny, tak nám dá klíče od "nějakého" bydlení. Rychle jsme si tedy utíkali pro kufry a zabrat si chatku, kterou jsme si přáli.

V 17:00 byl první nástup a následovala svatební zábava. Nejdříve jsme šli k bazénu a 10 dobrovolníků nám postupně předvedlo „jízdu novomanželů“. Nejdříve musela do člunu nevěsta, tam se převléct do šatů a dopádlovat na druhou stranu k ženichovi. Ten skočil do člunu a začal se oblékat do košile, kravaty, saka a do kalhot. Poté musel dopádlovat zpět na kraj bazénu. Naštěstí se nikdo nevyklopil, i když oblečení ženicha i nevěsty bylo na konci hry pěkně mokréJ.

Dále jsme se přesunuli na betonové hřiště, kde jsme si zahráli hru „Svatební kočár“. Posedali jsme si na židle a každý měl určitou funkci. Někdo byl přední kolo, někdo kočí nebo třeba kámen…. Janička četla příběh a my jsme se museli zvedat, když jsme uslyšeli daný výraz. Kdo se zapomněl zvednout nebo se zvedl, kdy neměl, tak se běžel napít a získal trestný bod pro tým. Bylo zajímavé sledovat oba "kočáry!, jak byli všichni ve střehu a snažili se rychle zareagovat.

Třetím svatebním úkolem byl „překážkový“ běh s nevěstou/ženichem. Dobrovolníci museli s nevěstou v náručí běžet danou trasu a ještě proti nim závodil někdo z vedoucích. Po ukončení svatebního veselí jsme si na nástupu dali dohromady, kdo se jak jmenuje. Poznali jsme Michaela, Sonnyho, Connie, Tommyho, Johnnyho a samozřejmě i Dona Vita Corleona. Dokonce jsme již věděli, že tato rodina je ze Sicílie.

Poté jsme šli na večeři a dali jsme si kuře na paprice s těstovinami. Následoval odpočinek a první trénink v tělocvičně. Naučili jsme se posilovací sestavičku a tak nějak jsme se celkově protáhli a zatancovali si. Po hodině a čtvrt jsme se vrátili do chatek, dali jsme si druhou večeři (rohlík s rybičkovou pomazánkou) a měli jsme volno na sprchování a na přípravu na noční hru.

Přesně ve 21:45 vyrazila první hlídka na noční „vstup do hry“. Na startu jsme dostali svítící náramky a kartičku s prvním mafiánským slovem – „krochna“, což znamená „bouchačka“. Vedoucí nás poslali na cestu nočním New Yorkem, který je plný mafiánský rodin. A tak jsme v lese potkali Luca Brasiho, který je „uklízečem“ kmotra. Pak nás vystrašil mafián v kukle a s pistolí v ruce. Následovala scénka dvou mafiánů, kteří se dohadovali, ke komu se přiklonit, jestli k Solocovi (který chtěl rozjet byznys s drogami) nebo zůstat u kmotra Dona Corleona, který byl spíš tradiční a obchod s drogami odsuzoval. Dále jsme pokračovali po světýlkách až k Donovi Corleonovi, který nám vysvětlil, proč si s námi dal schůzku. Řekl nám o při mafiánských rodinách ve městě a že on rozhodně nepodporuje obchod s drogami. Také nám řekl, že přijal do své rodiny 4 nové klany a že jejich noví „kápové“ jsou Dona Bušíta, Dona Daňovina, Dona Kaferia a Dona GelataJ. Někteří hned pochopili, že jde o jména našich spolutábornicJ. Na posledním stanovišti byl sám Soloco, který se nás ptal, jak jsme se rozhodli a jestli půjdeme s ním do obchodu s drogami. Kdo se přiklonil k Solocovi, tak se podepsal do kroniky. Někteří jedinci se nenechali zmást (a i když se do kroniky vždy podepisujeme), tak tentokrát nepodepsali a zůstali věrní Donovi Corleonovi. Spousta děvčat ale pod tlakem podepsala spolupráci se Solocem. A lze očekávat, že až se to dozví Don Corleone, tak nebude rád... J

Na každém stanovišti nám postavy zapsali na kartičku mafiánský výraz se zvýrazněným jedním písmenem. A tak, když jsme byli v cíli, jsme věděli, že téma letošního tábora je KMOTR. Před půlnocí byly všechny hlídky doma v táboře a tak Sonny nelenil, vzal si amplión a všechny vyzval, aby se okamžitě dostavili na nástup. Don Corleone vyzval 4 nová kápa, aby předstoupili a oni pak losovali hráče do svých týmů. Po úspěšném rozdělení do 4 klanů následovala rodinná výzva. Každý klan šel na místo určení (ke kapličce, k šiškám, k Morlorovi, ke křížku) a tam měl setrvat a vrátit se přesně za půl hodiny. Nebylo to jednoduché, všem jsme sebrali mobily i hodinky. Určit správný čas se nejlépe podařilo týmu Dony Kaferie a Dony Bušíto, které přišly přesně po 34 minutách, kdy byly vyslány do terénu. A světe div se, pak již končil náš první dlouhý den na táboře. Dobrou noc a zítra vzhůru do boje – mafiánské klanyJ!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.