top
logo


Letní soustředění LS3-2023 - den čtvrtý Email
Čtvrtek, 03 Srpen 2023 19:13

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 1. 8. 2023 (úterý)

 

Máme tady další táborové ráno, již 4. den našeho pobytu. Obloha je zatažená, ale neprší a tak jsme rychle provedli ranní rituály a po snídani jsme šli hned na trénink, kde jsme přidali další část naší táborové choreografie „Jumanji“. Nástup byl dnes trochu dřív, abychom stihli dopolední hru. Rozdali jsme si diplomy za včerejší etapovky a následovala scénka. Včera jsme ve hře potkali Alexe a dnes nám pověděl, že se musíme dostat do hangáru, abychom postavili letadlo, přeletěli listnaté lesy a dostali se do dalšího levelu. Ovšem dostat se přes stráže nebude vůbec jednoduché. A tak nám na scénce naši herci předvedli jak na toJRuby se musela „naučit flirtovat“, aby odlákala pozornost. Po scénce jsme šli do lesa na hru, Finbarové „zoologové“ samozřejmě s batohem na zádech.

Každý tým šel zvlášť a cestou k hangáru narazil na stráže, kteří tam hlídkovali. Nezbylo nic jiného, než odlákat pozornost stráží a pokusit se proniknout přes bezpečnostní pásku do hangáru. A tak nastoupily Ruby „postrachy mužů“, které za doprovodu hudby předvedly strhující bojový tanec a nakonec stráže zneškodnily. Mezitím se dostal zbytek týmu k pásce a za pomoci nůžek, které měli Finbarové v batohu, Hořani prostříhali cestu dovnitř. 

A tak se postupně všechny týmy dostaly do hangáru, kde nás čekala hra „postav si své letadlo“ (tj. strategie). A tak jsme začali sbírat kartičky – ocel, hliník, desky, plast, …. Abychom si postupně postavili směrové a výškové kormidlo, klapky, křídla, trup, kokpit, trup, motor, dveře, sedadla, …až vzniklo letadlo. Nebylo to ale vůbec jednoduché, jak to zní a tak jsme hru před obědem přerušili a po poledním klidu jsme pokračovali. Zjistili jsme, že postavit letadlo je skutečná dřina a tak jsme celou hru dokončili až v půl čtvrté odpoledne! Bylo to opravdu těžké, ale moc nás to bavilo. Vedoucí ocenili naší snahu a vytrvalost a tak jsme po příchodu do tábora dostali sladkého „hada“ a ještě všichni 5 bodů do celkového bodování. Vítězi této soutěže se staly „Zelené mamby“ a „Jaguáří smečka“.

Následoval zasloužený odpočinek, dali jsme si svačinu (loupáček) a pak jsme si šli vyrábět sérum proti komárům, protože Alexova slabina byla právě štípnutí od komára. A to nás moc bavilo. Prostudovali jsme si éterické oleje, jejich účinky a poté jsme si je i očichali. Každý si vytvořil svůj „osvěžovač“ se speciálním olejíčkem a zvolili jsme si i třpytky a perleť, a tak měl každý originální osvěžovač vzduchu.

Ostatní týmy, které zatím čekaly na výrobu sprejů, se vyfotily, aby měl každý portrétovku na svou síť. Také jsme procvičovali morseovku a táborovou písničku, kterou už umíme úplně celou. V 18 hodin jsme šli na večeři a pochutnali jsme si na špagetách. Chvíli jsme si odpočinuli a poté zazněla „svolávací“ písnička a tak jsme rychle běželi na nástup.

Zatancovali jsme si choreografii a pak přišla výzva pro „doktory Hořany“, kteří museli 3 minuty vybíhat kopeček a vracet se zpět a ještě na startu vždy udělat 5 autíček. Byl to velmi fyzicky náročný úkol a některé „doktory“ to úplně odrovnalo, ale zvládli to a to také díky tomu, že jsme jim všichni ostatní krásně hlasitě fandili.

Pak jsme šli společně na trénink do tělocvičny, kde jsme se protáhli, trochu relaxovali, ale i si procvičili naší choreografii. Po hodině v tělocvičně jsme šli do chatek a následně na bodování - vytváření svých území „vesniček“. Nasbírali jsme přes den body, které teď můžeme vyměnit za peníze a koupit si potřebné části do naší vesnice. Okolo deváté hodiny večerní jsme si dali ještě druhou večeři – chléb s pomazánkou – a pak jsme se již chystali do sprch. To nám zabere vždy hodně času, a tak jsme se do postýlek dostali až okolo desáté hodiny večerní. Je za námi další den ve hře Jumanji, už máme letadlo a zítra s ním přeletíme listnaté lesy, abychom se dostali do dalšího levelu. Tak dobrou noc a hodně síly na další den!

Už nejsme čtyři, ale je nás pět!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.