top
logo


Letní soustředění LS3-2023 - den pátý Email
Pátek, 04 Srpen 2023 22:50

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 2. 8. 2023 (středa)

 

Máme tu další táborové ráno. Počasí nám stále přeje a i když má – dle předpovědi – celý den pršet, tak se nám déšť vyhýbá. Dnes byl po snídani hned nástup, kde jsme se dozvěděli, že musíme přeletět listnaté lesy. Máme postavené letadlo a tak není čas ztrácet čas. V týmu jsme se rozdělili na 3 hlídky a postupně jsme vyrazili na trasu.

Absolvovali jsme 15 stanovišť, na kterých jsme plnili úkoly z oblasti listnatých lesů – stromy, rostliny, přesmyčky, houby, hádanky o stromech, poznávačky. Šli jsme krásnou lesní cestičkou a na konci cesty jsme ještě hledali poklad, ve kterém nás čekalo sladké překvapení.

Dnes jsme luštili i zprávy v morseovce, což nebylo pro některé vůbec jednoduché. Do oběda se všechny hlídky vrátily do tábora a kdo měl chvíli čas, tak si dokončoval týmové sítě – portréty členů. K obědu jsme měli bramborovou polévku a kuřecí stehno s bramborem. Poté jsme si odpočinuli při poledním klidu a samozřejmě jsme neopomenuli navštívit obchůdek a doplnit trochu toho cukru.

V půl druhé jsme odešli na odpolední trénink, protože dnes jsme tělocvičnu ráno vynechali. Vypilovali jsme další část sestavy a už se pomalu blížíme do konce. Po tréninku nám vyhládlo, tak jsme šli na svačinu (jablíčko) a poté na nástup, kde jsme si vyhlásili výsledky z dopolední šipkované a také proběhla scénka. Alex se svými kamarády přistáli s letadlem a byli šťastní, že dokázali přeletět listnaté lesy a dostat se do dalšího levelu. Akorát nevěděli, kde přistáli a tak se ptali dětí, kde můžou být. A protože děti dostaly zprávu v morseovce, tak věděly, že se dostaly do polární pustiny. Naši hrdinové si tak začali oblékat spoustu vrstev oblečení na sebe, protože jim byla pěkná zima.

Po nástupu následovala svačinka – jogurt s rohlíkem – a focení celého tábora a jednotlivých týmů. Odpoledne nám už občas zapršelo, ale vždy to byl jen mírný deštík, takže se to našeho programu nijak nedotklo. Po focení již konečně mohla nastat hra o polární pustině. 2 týmy odešly do lesa, ale ještě před tím všichni měli 5 minut na to, aby si na sebe oblekli co nejvíce věcí. Do lesa jsme tedy odcházeli jako naprosto nabalené kouleJ. V lese jsme se vydali na okruh polární pustinou a plnili jsme úkoly podle zvířat žijících v této krajině. Takže nejdříve jsme museli jít jako tučňáci, kteří si chrání své vajíčko – měli jsme míč umístěný mezi nohama, kterého jsme se nesměli dotknout rukama a donést ho na určené místo. Dále jsme jako běluhy „lovili ryby“, skákali jsme do dálky jako lední medvědi na ledové kry a sráželi jsme kelímky-ryby jako velmi pomalý mrož (šli jsme pozadu) a ryby jsme mohli srazit jen pomocí klů – klacků – které má mrož dlouhé až 1 metr. Na konci trasy jsme si spočítali všechny kusy oblečení, které jsme měli na sobě. Někdo dokázal na sebe navrstvit 31 věcí! Další dva týmy hrály signalizaci, abychom se po průchodu polární pustinou dostali do savany, kde se potřebujeme setkat s místními vesničany a poté jsme se prohodili.

Mezi hrou jsme si odskočili na večeři – měli jsme sladké knedlíky – a poté jsme pokračovali ve hře. Signalizaci jsme totiž hráli všichni proti všem. Biom savanu jsme tedy prošli díky signalizaci - to abychom se uměli dorozumět s místními vesničany. Nejrychlejší „hlavu“, reakce i nohy měly „Zelené mamby“ a tak po právu vyhrály první místo.

Po dokončení večerních her jsme šli na buřty, ale protože začalo pršet, tak jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme si je v klidu snědli. Následoval nástup, kde jsme si rozdali diplomy za Polární pustinu a za Signalizaci. A protože byla už dost tma, tak jsme na bodování (nákup území) šli k salaši a tam jsme si na to posvítili. Dokoupili jsme si na svá území týpí, louky a cesty, podle toho, kdo měl kolik peněz za etapové hry.

Poté jsme provedli večerní hygienu a ve 22:00 jsme byli všichni na chatičkách připravení spát, i když většina usnula až před jedenáctou. Tímto ale dnešní den nekončil. O půlnoci vedoucí vzbudili děti z prvního týmu a řekli jim, aby si vzaly semínka trávy (která získaly ve stepi) a šly do jídelny. Tam bylo všude zhasnuto, svítila jen malá bílá a červená světýlka na zemi. Každý jsme si vzal do rukou trochu semínek a vydali jsme se za šamanem, přesně jako to bylo napsané ve zprávě.  A opravdu byl ve společenské místnosti nad jídelnou „šaman“ a jeho pomocnice. Odevzdali jsme mu trávu, poklekli jsme a vyslechli jsme si jeho radu. Vyvěštil ze semínek, že potřebujeme najít 3 strážce, kteří nám pomohou zjistit jak najít jaguára, abychom tma mohli vrátit  oko. Takto se prostřídaly všechny týmy a v půl druhého ráno už by v táboře zase klid. Dobrou noc!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.